واحد فروش (بازار بزرگ تهران)
021 - 55 69 54 88

اخبار و رویدادها

دومین سری از نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی براساس شخصیت های پویانمایی «شاهزاده روم» تولید شد

دومین سری از نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی براساس شخصیت های پویانمایی «شاهزاده روم» تولید شد

دومین سری از نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی براساس شخصیت های پویانمایی «شاهزاده روم» تولید شد تا در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد.
مجتبی رمضانپور، مدیر شرکت فطرس در گفتگو با خبرنگار مهر از تولید سری دوم نوشت افزار براساس شخصیت‌های «شاهزاده روم» خبر داد و افزود: «شاهزاده روم» نام فیلم سینمایی انیمیشن به کارگردانی هادی محمدیان و تهیه‌کنندگی حامد جعفری است که در جشنواره فیلم فجر دو سال قبل رونمایی شد و مورد توجه منتقدان و همچنین مخاطبان قرار گرفت که این پروژه را در کنار آنچه در قالب نوشت‌افزارهای این پویانمایی در دست تولید است به نوعی می‌توان مصداق پیوست فرهنگی توصیف کرد.

مدیر شرکت فطرس که از اعضای مجمع نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی است به ضرورت وجود پیوست‌های فرهنگی اشاره و بیان کرد: پیوست فرهنگی به این معناست که براساس یک شخصیت داستان نوشته و فیلم ساخته شود. اگر بچه‌ها شخصیت‌های والت دیسنی یا مرد عنکبوتی و باب اسفنجی را می‌شناسند به این خاطر است که در قالب فیلم و کارتون با این شخصیت‌ها آشنا شده و با عروسک‌هایش بازی کرده‌اند اما چند درصد با شخصیت‌ها و داستان‌های ایرانی آشنا هستند.

رمضانپور رقابت با شخصیت‌های آشنا برای بچه‌ها را کار دشورای دانست و افزود: بسیاری از تولیدکننده‌ها ترجیح می‌دهند از چهره‌ها و شخصیت‌های شناخته شده روی نوشت‌افزارهای خود استفاده کنند اما معدود افرادی هم هستند که دلشان می‌خواهد بچه ها با شخصیت‌های ایرانی- اسلامی آشنا شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از این، حامد جعفری تهیه‌کننده «شاهزاده روم» در مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه «ایران نوشت» که شهریورماه امسال در کانون پرورش فکری برگزار شده بود با اشاره به این پروژه سینمایی که قرار است دومین سری از نوشت افزارهای آن منتشر شود، گفته بود: ما طی ۱۵ ماه این فیلم را تولید کردیم و برای نخستین بار بود که در جشنواره فیلم فجر از یک پویانمایی تقدیر می‌شد. نخستین اکران ما در کشور لبنان با فروش خوبی روبه‌رو شد. آبان ماه ۱۳۹۴ این فیلم در ایران به اکران درآمد و سومین فیلم پرمخاطب سال شد. همه این موارد و توجهات ما را بر آن داشت که به تولید و ارائه محصولات جانبی برای «شاهزاده روم» بپردازیم.

تهیه‌کننده «شاهزاده روم» همچنین گفته بود: در حال حاضر لباس، نوشت‌افزار، پیکسل، لیوان، وسایل جشن تولد و جشن تکلیف بر اساس پویانمایی «شاهزاده روم» طراحی و تولید شده و قرار است بر اساس فیلم «فیل‌شاه» نیز به تولید جدی محصولات جانبی توجه کنیم؛ چراکه شرکت بزرگ و مهمی چون والت‌دیزنی بیش از دو سوم سود خود را مرهون تولید و فروش محصولات جانبی است.

تاریخ نشر خبر: ۱۸ اسفند، ۱۳۹۵
© کلیه حقوق وب سایت متعلق به بازار تحریر می باشد.